A Parasport Napja – az akarat ünnepe

2024 March 06 - 10:25:34 | Szutor Sándor

Idén 7. alkalommal rendezték meg a Magyar Parasport Napját, ez alkalomból szervezett programot a Népfőiskola Alapítvány a Kárpát rendezvényházban. A február 23-i eseményre meghívást kaptak a szentkirályi iskolások is. Betekintést nyerhettek a fogyatékkal élők mindennapjaiba, láthatták, és ki is próbálhatták a különböző speciális sportokat és eszközöket. Meg is ismerhettek néhány sportolót, akik nagy akaraterőről és kitartásról tettek tanúságot, például Farkas Zsolt tűzoltóval, aki motorbalesete után, miután lábait amputálni kellett, elkezdett sportolni, és ma már válogatott paraatléta gerelyhajításban és diszkoszvetésben.
A program végén integrált érzékenyítő sorversenyen vettek részt a kiválasztott gyerekek.

KAZS