Mindennapi természet

Szentkirályi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

A Szentkirályért Közalapítvány, a Nemzeti tehetségprogram által meghirdetett NTP-TM-14-0019 sz. pályázatán a Mindennapi természet című projekt megvalósítására 800.000 Ft támogatást nyert.
A pályázaton tehetséges 5. és 6. osztályos tanulók vehettek részt, amelynek célja a természettudományok iránti érdeklődés felkeltése, és hétköznapi életben bennünket körülvevő jelenségek okainak felismerése volt.
Pályázatunk több ponton kapcsolódott a Fény Nemzetközi Évéhez, pl. optikai kísérletek, a fény tulajdonságainak vizsgálata, színkeverés, Fénysugár az Andromédáról című műsor megtekintése a budapesti Planetáriumban.
Kísérleteket végeztünk levegővel, vízzel.

Megismerkedtünk Arkhimédész , Bernoulli, vagy a Montgolfiere testvérek nevével, a gravitáció, a légnyomás a felületi feszültség fogalmával.
A projekt megvalósulását köszönjük támogatóinknak:
• Emberi Erőforrás Támogatáskezelő
• Emberi Erőforrások Minisztériuma