Mesemondó verseny

2023 November 23 - 11:08:38 | Szutor Sándor

Évek óta hagyományosan novemberben rendezi meg iskolánk az alsósok Mesemondóversenyét.
November 16-án 20 kisdiák mondhatta el társaik, szüleik és az 5 tagú zsűri előtt a tanult meséjüket.
Az 1-2. osztályos gyerekek közül nehéz volt kiválasztani a legjobbakat, mert mindannyian nagyon szépen felkészültek, szépen hangsúlyozva, kifejezően mondták el meséjüket. Dicséret illeti őket és a felkészülésben segítő szülőket is. A verseny végi helyezettek:
1-2. osztály:
1. Benke Vanessza (2. osztály)
2. Kiss-Ország Hanna (2. osztály)
3. Gyenes Mira (1. osztály)
Különdíjat kapott: Vecsei Fanni (2. osztály) és Rimóczi Andor (1. osztály)
3-4. osztály:
1. Homoki-Szabó Pál (3. osztály)
2. Szabó Csilla (3. osztály)
3. Szabó László (4. osztály)
A mesék közötti szünetben a mesék alapján feltett kérdésekre válaszolhattak a gyerekek, a jó válaszokért cukorkát kaptak. Míg zsűri meghozta döntését Szerencsi Zsuzsanna tiszakécskei zenetanár játszott citerán, és énekeltette a gyerekeket.