A Magyar Népmese Napja

2023 October 16 - 09:05:43 | Szutor Sándor

A mese gyógyír, a mese játék, a mese csoda, a mese hit, a mese lélek. Mosoly mindenki lelkére.” (Csernik Szende)
A Népmese Napját szeptember 30-án, Benedek Elek születésének évfordulóján ünnepeljük.
Iskolánkban ebből az alkalomból a felsős diákok mesét vittek, olvastak az alsósoknak, akik érdeklődve figyeltek, és nagyon ügyesen válaszoltak a mesékkel kapcsolatos kérdésekre.
Még különlegesebbé tette a napot, hogy sok gyermek, és a tanító nénik is, mesehősnek öltözve tanultak és játszottak. Volt itt királyfi, obsitos katona, gazdasszony, szorgos lány, hercegkisasszony, szegénylegény, vadász, cica, egerecske, boszorkány, ördög, és még sorolhatnám a sok életre kelt mesehőst.
Igazán mesés nap volt!
Takácsné Kis Márta
„A népmese a nemzeti kulturális örökségünk szerves része. A népmesék olvasása, hallgatása nem csupán élményt nyújt, de fejleszti a gyermekek empatikus készségét, problémamegoldó képességét, általuk megismerhetik régi szavainkat, szólásainkat, a régi foglakozásokat, babonákat, hiedelmeket, segítség számukra a jó és a rossz cselekedetek összehasonlításában, az igazságosság megértésében…
Sorolhatnám még hosszasan, hogy a népmesék hányféle fejlesztő hatással rendelkeznek a gyermek lelki- és szociális fejlődése szempontjából.
Meséljünk a gyerekeknek minél többet, meséljünk nekik nap, mint nap!”
Forrás: Internet