Szentkirályi Net Hírmondó

Segítség a pályaválasztáshoz

Iskolánk 7. osztályos tanulói - pályázat nyerteseiként - lehetőséget kaptak, hogy teljes létszámmal részt vegyenek a 6. Szakma Sztár kiállításon. Az egész napos budapesti látogatásunk során betekintést nyerhettünk 39 szakma rejtelmeibe, és  a nyilvánosság előtt folyó szakmai versenyek látványos részleteibe. Láttunk kőműveseket, bútorasztalosokat, hegesztőket munka közben, pincérek versenyét, cukrászok remekműveit, fodrászokat remegő kézzel alkotni csodákat.  A szakma kiváló tanulói mutatták be műveiket, tudásukat, tanárok és tanítványok válaszoltak a kérdésekre.

A kiállítás mottója: Egy jó szakma felér egy diplomával! A kivételes lehetőséget biztosan hasznosítani tudjuk a jövő évi pályaválasztás során.

A lehetőséget ez úton is köszönjük a Bács-Kiskun Megyei Iparkamarának.

A fiúkat jobban érdekelték a műszaki dolgok

A gyerekek közelről láthatták, hogyan dolgoznak a cukrászok

Hegedűs Csaba 7.o.